Про ДЦП

Форми ДЦП

Форми ДЦП

ФОРМИ

У всьому світі налічується понад 17 мільйонів людей, що живуть з діагнозом церебральний параліч. Дитячий церебральний параліч ділиться на чотири категорії: спастична, атетотічеська, атаксична і змішана.

  • СПАСТИЧНА ФОРМА найпоширеніша з усіх чотирьох і спостерігається у 75% людей з діагнозом церебральний параліч. Для цієї форми характерно підвищення м’язового тонусу у вигляді спастики. М’язи перебувають в постійному стисканні. Нездатність розслабити м’язи призводить до швидкої стомлюваності і труднощів в рухах.
  • АТЕТОТІЧЕСЬКА ФОРМА діагностується у 10% пацієнтів з ДЦП. Ця форма характеризується мимовільними рухами в той час, поки людина сидить або стоїть. Крім того, неконтрольовані рухи можуть відбутися, коли дитина намагається досягти об’єкт або виконати дію, наприклад, при спробі схопити предмет.
  • АТАКСИЧНА ФОРМА є рідкісною формою. Зачіпає 5% людей з ДЦП. Ця форма впливає на відчуття глибини і сприйняття, що призводить до порушення координації при виконанні швидких і точних рухів, порушення балансу тіла при ходьбі.
  • ЗМІШЕНА ФОРМА має місце, коли у пацієнта спостерігаються ознаки двох або більше трьох основних форм.

ПРИЧИНИ

На жаль, навіть сьогодні, використовуючи найсучасніші технології, фахівці не можуть поставити діагноз ДЦП внутрішньоутробно. Причини дитячого церебрального паралічу різноманітні і діляться на:

  • Допологової ПОШКОДЖЕННЯ (вроджені інфекції і пороки розвитку, хромосомні аномалії, ендокринні, серцево-судинні захворювання і токсикоз матері під час вагітності і т.д.)
  • Перинатальні ПОШКОДЖЕННЯ (недоношеність, ускладнення при пологах, родові травми, гіпоглікемія, інфекції ЦНС)
  • Післяпологові ПОШКОДЖЕННЯ (травма головного мозку, інфекції, внутрішньочерепна кровотеча, придбані енцефалопатії, неонатальні судоми)
Повернутися до списку